Mapy do celów projektowych

Mapa do celów projektowych w zakresie i szczegółowości

dostosowanej do Twoich  planów

 

Kiedy potrzebujesz mapę do celów projektowych?

- zaczynasz gromadzić dokumentację do rozpoczęcia budowy

- ustalasz z architektem, gdzie chciałbyś zbudować Twój wymarzony dom

- potrzebujesz doprowadzić wodę, kanalizację lub gaz do budynku

- chcesz utwardzić wjazd na działkę z drogi, która należy do gminy lub powiatu

- w trakcie budowy chcesz lub musisz zmienić położenie budynku lub jego wielkość

- masz mapę zrobioną kilka lat temu i jest już nieaktualna.

Aby sporządzić mapę do celów projektowych geodeta musi wiedzieć w jakiej miejscowości znajduje się działka, jaki ma numer geodezyjny i do jakiego projektu będzie potrzebna. 

 

Zamów mapę do celów projektowych - zadzwoń 601 872 666

 

Co to jest mapa do celów projektowych?

Jest to najbardziej aktualna mapa geodezyjna działki budowlanej i najbliższej okolicy wykonywana przez firmy geodezyjne takie jak nasza. Najważniejszym elementem mapy do celów projektowych jest jej zakres, który zależy od tego, do czego dana mapa będzie użyta. Na pewno bez tej mapy nie jest możliwe złożenie kompletnych dokumentów, niezbędnych do uzyskania zgody na rozpoczęcie prawie każdej budowy.

To co powinno się znaleźć na mapie do celów projektowych wynika z przepisów ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Na pewno znajdą się na niej:

  • wszystkie budynki znajdujące się na Twojej działce,
  • drzewa liściaste i iglaste (owocowe już nie),
  • chodniki i inne utwardzone powierzchnie,
  • stawy i oczka wodne,
  • sieci uzbrojenia terenu
  • rodzaj i klasa gruntów.

Jeżeli zależy Ci na uwzględnieniu  innych  elementów, które mogą mieć wpływ na późniejsze zagospodarowanie działki budowlanej, powiedz o tym na etapie zlecania mapy.

Ważność mapy do celów projektowych nie została określona czasowo. Zależy jedynie od tego, czy w aktualizowanym zakresie coś się zmieniło. Może bowiem się zdarzyć, że sąsiad doprowadzi do swojej działki wodę w drodze przed Twoją działką lub wybuduje garaż na granicy Waszych działek i mapa staje się nieaktualna. Trzeba pamiętać, że Starostwa Powiatowe, wydające zgody na budowę, niechętnie patrzą na mapy z poprzednich lat, więc najlepiej robić taką mapę bezpośrednio przed zakupem projektu i przystąpieniem do załatwiania formalności do uzyskania zgody na budowę.

 Na czym polega  i jak długo trwa wykonanie mapy do celów projektowych?

Wykonanie mapy polega na porównaniu mapy zasadniczej uzyskanej ze Starostwa Powiatowego z terenem, pomierzeniu i uzupełnieniu tejże mapy o brakujące elementy (np. jeżeli brakuje drzew, które posadziłeś, geodeta wykonuje pomiary geodezyjne i uzupełnia mapę) oraz usunięcie już nieistniejących obiektów (np. wycięte drzewa, wyburzony budynek itp.)  Geodeci uzupełniają również mapki o elementy, które znajdują się na działce mimo, że ich nie widać. Przykładem są elementy uzbrojenia podziemnego terenu takie jak sieci wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, teletechniczne czy energetyczne.

Czas realizacji mapy do celów projektowych waha się od 1 do 8 tygodni w zależności od okresu oczekiwania na przygotowanie dokumentów przez Starostwo. Podczas aktualizacji mapy nie jest wymagana Twoja obecność na działce. O tym, że mapa jest gotowa do odbioru, poinformujemy Cię telefonicznie lub mailowo.

 

Co otrzymasz?

Jako wynik naszej pracy otrzymasz 2-3 szt. papierowej mapy z napisem w nagłówku „Mapa do celów projektowych”. Standardowo wykonujemy mapy w skali 1:500, bo taka jest wymagana do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeżeli zlecenie obejmowało pomiar także elementów, których nie umieszcza się na mapie, to dodatkowo otrzymasz osobną mapę z naniesionymi dodatkowymi elementami, którą możesz pokazać projektantowi.

 

Potrzebujesz mapę do celów projektowych– zadzwoń 601 872 666

 

Dlaczego moja firma?

Nazywam się Leszek Kaczkowski i od ponad 20 lat zajmuję się wykonywanie usług geodezyjnych. Do tej pory wykonałem kilka tysięcy map do celów projektowych, dzięki którym moi klienci dostali pozwolenia na budowę. Współpracuję z wieloma projektantami i jestem na bieżąco zorientowany w przepisach budowlanych oraz w wymaganiach lokalnych organów wydających zgody na budowę. Klientów mających większe potrzeby niż mapa zgodna z przepisami zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia dodatkowych warunków współpracy. 

 

Potrzebujesz więcej informacji – zadzwoń 601 872 666

DrukujE-mail